pondělí 4. září 2017

Srpnový účet - 533/1000

Stejně jako v červenci, i v srpnu jsem se přiblížil tisícovce o více než sto kilometrů. Ne že by to tedy na dosažení cíle do konce roku stačilo, ale příspěvek k celkovému skóre to byl slušný. Zvlášť když vezmu v potaz, že v srpnu bylo jen jedno jediné Větrání (ale nejdelší ever!) a zbytek kilometrů byl našlapán buď za tlačení kočáru anebo na krátkých "výpadech" po práci.
 
Zásadní cesty byly čtyři. Na prvním místě již zmíněné Větrání z Bohumína do Ostravy, celková ušlá vzdálenost za den dala dohromady téměř 25 kilometrů. Původně to tolik být nemělo, ale trochu jsme si zašli a zjistili, že na turistické značky nemusí být vždy spoleh - když se o ně nepečuje, tak třeba skončí v neprostupném křoví a dělej si, co chceš.

Na druhém místě bych vypíchl výlet se ženou a prckem do Lednice, kam jsme si vyšli z Břeclavi. Prohlídky samotného lednického zámku nebo Janohradu jsme sice neabsolvovali, ale bylo to fajn a žena byla ráda, že jsem ji taky jednou zase vyvezl, když je věčně s malým doma. A Adámkovi to bylo možná jedno, možná se mu to líbilo, ale celodenní výlet vlakem zvládl s přehledem a ještě zazpíval spolucestujícím.

Třetí zásadní cestou byl výjezd do Jevíčko, kde jsem si už delší dobu chtěl vyfotit nádraží na jedné straně od města a kostelíček na druhé straně. Nakonec jsem to spojil i s návštěvou areálu tamního plicního sanatoria a očíhl jsem další most tzv. Hitlerovy dálnice (něco o ní si můžete přečíst zde).

No a čtvrtý zásadní srpnový výlet, i když ne významný z hlediska našlapaných kilometrů, bylo vlakoputování do Moravských Budějovic, o kterém jsem psal v předchozím příspěvku. Možná bych ještě mohl zmínit, že jsem si drze připočítal i ušlou vzdálenost během komentované prohlídky Olomouce, kdy jsem provázel cca 60 účastníků semináře Těloolomouc, který se konal v práci, tedy na FTK. Ale nakonec proč ne. Září už každopádně bude slabší, máme čtvrtého a zatím žádný zápich, i když něco je na obzoru... Tak uvidíme.

Žádné komentáře:

Okomentovat