sobota 30. září 2017

Zářijový účet - 582/1000

Devátý měsíc tohoto roku je už u konce, a jak jsem správně tušil na konci srpna, bylo to slabší. Podstatně slabší. Na druhou stranu pokud jsem si mohl zdravotní problémy někdy vybrat, tak právě nyní, když půlku měsíce propršelo. O něco hůře to vychytal náš junior, kterého potrápily horečky teď na konci měsíce, když konečně po dvou týdnech vylezlo na pár dní sluníčko a na chvíli se vrátilo léto, takže z rodinného cestování zůstalo v podstatě jen torzo...

Můj zářijový účet a přírůstek do tisícovkové výzvy čítá 49 kilometrů. Zkraje měsíce jsme vyrazili s rodinkou na jih Moravy, jednak kvůli fotkám z vinohradů do chystaného kalendáře shopu Moravský patriot, jednak ale také kvůli výhledu z rozhledny Slunečná u Velkých Pavlovic. Byla to příjemná procházka a i náš junior ji s přehledem zvládl, i když cestování bylo poněkud zdlouhavé.

Nejvydatnějším zářijová dávka přišla s "tajným" Větráním. Účastníci dopředu nevěděli, kam se pojede, přesto jich vyrazil rekordní počet (37 lidí + pes). Trasa vedla z Ramzové na Paprsek a poté do Starého Město pod Sněžníkem - moc pěkný výlet s parádními výhledy, ale i dobrodružstvím mezi kravami. To už mě ale začínalo trápit zdraví, večerní cesta domů moc příjemná nebyla.

Pak jsem turistiku sledoval dva týdny jen na obrazovce počítače. Až nyní jsme zahájili na Velkém Kosíři čtvrtý ročník Větrání, bohužel bez našeho juniora, kterého trápily teploty, takže se jako nejmladší větrač ever nemohl zúčastnit. Dnes už ale byl fit, a tak jsme vyrazili aspoň krátce na čerstvý vzduch do Jeseníků, respektive Nízkého Jeseníku - na Křížový vrch u Rudy na Rýmařovsku... No budu tu muset naplánovat Větrání a lépe to tu prozkoumat...

A to je ze září vše. A říjen bude asi ještě horší, protože už nám začal semestr, práce je nad hlavu, Větrání jsou v plánu jen dvě - jedno na Valašsku, druhé kolem Brněnské přehrady, do toho má přijít sychravý podzim... Ale uvidíme,třeba se ještě něco vyvrbí.

Žádné komentáře:

Okomentovat